מפה לאוזן - המספרות הנכונות במילאנו

טל ברמן היא מעצבת פנים מפתח תקווה, שחיה "על הקו" בין ישראל לאיטליה מאז שפתחה משרד משלה בבירת העיצוב העולמית מילאנו.
"מילאנו בשבילי היא כמו לוח השראה ענק, העיר עצמה מעשירה ומעמיקה את הידע שלי אבל גם הרעיונות שאני מביאה איתי מישראל מתקבלים כאן כחדשניים ומעניינים. במילאנו אלוהים נמצא בפרטים הקטנים: העיצוב מוקפד ונוגע בכל תחומי החיים, כמובן גם בדרך בה מתנהלים טיפולי היופי והאסתטיקה. מאחר וראשי המלא תלתלים דורש טיפול וטיפוח מקצועיים, חיפשתי בעיר את המספרות 'הנכונות' ותיארתי לעצמי שגם בתחום הזה יש מה ללמוד מהאיטלקים."

מאת: טל ברמן 

I@tal-berman.com

אינסטגרם

20/3/2018

טל ברמן

אלדו קופולה - קורסו גאריבלדי 10

סלון השיער של אלדו קופולה בקורסו גאריבלדי 10 הוא מוסד מקומי. האב המייסד אומנם הלך לעולמו בשנת 2013 אך המותג החזק שיצר ושלו הקדיש את חייו, רלוונטי מתמיד. קופולה התחיל לעבוד כבר בגיל 12 במספרה של אביו במילאנו, בשנים בהן עוד השתמשו בקליפסים הקטנים ממתכת שנקראים באיטלקית "מקור אווז" ובסיכות סבתא ורשתות לשיער כדי ליצור תלתלים.   

משנות השישים חבר לאושיות המרכזיות של עולם האופנה באיטליה, עיצב שיער בתצוגות ובצילומים למגזינים, שיתף פעולה עם לוריאל ובאופן כללי עם כל מי שהיה שם דבר בעיר האופנה. נאמר זאת כך: ה-vips (מבטאים כאן: "וִיפְּס") האיטלקים, הסתפרו רק אצלו. בשנת 1991 עיצב עבורו הארכיטקט פיליפ סטארק את סלון השיער ברחוב גאריבלדי שם ביקרתי. לכל סניף יש מעצב שיער שאישיותו ואופיו הם חלק מהחוויה של הלקוחה, את הסלון המיתולוגי בקורסו גאריבלדי מוביל מאורו סיטורה.

 

טל ברמן ומאורו בפעולה

עם הכניסה למספרה, אני מרגישה שאני כאילו מצטרפת למופע יחיד או הצגה. אסור להתערב למאורו באמנות שלו. התפקיד שלי הוא פשוט לשבת ולתת לו להגות (ממש כך!) את מה שהכי מתאים לי. הוא גרנדיוזי, הוא חם, הוא מקסים וגם סנוב באותה מידה.

כשאני על הכיסא אצלו והוא מתחיל להציף אותי באיטלקית המתנגנת שלו, ללטף את השיער ולהסתכל לי בעיניים, אני מביטה במראה מולי ומרגישה כמו בסצנה מסרט. המרחק מפתח תקווה מעולם לא נראה גדול כל כך.     

מאורו מצדו, חייבים לומר, מגלם את הדמות בהצלחה. כאקרובט עם מספריים, לכל אחת הוא ממציא שיטת גזירה שונה, קולע צמה או משתמש בסיכות ואזיקונים בתהליך צביעת השיער. התהליך ארוך ומורכב: תספורת, שאטוש

(פירוש לשאטוש במסגרת האדומה) ובסופו של דבר סידור סופי של הפריזורה, הכי taylor made.    

ואז כשהמולת הפן שוכחת. ניעור אחרון, תלתל סורר מוצמד לרעמה, מבט אל המראה ופתאום את מבחינה שנוצר משהו חדש שלא ראית עד עכשיו וחיוך קטן עולה על שפתיך והלב מתמלא שמחה. אח.

Hair Therapy:

אל תאמרו תספורת אמרו מהיום Hair Therapy, אל תאמרו שמפו, אמרו קרם מזין לניקוי, אל תאמרו קונדישנר אמרו מסכה עשירה. מספרות היום הם כבר לא סתם מספרות, אלא מכוני טיפול של ממש העוסקים בריאות השיער והקרקפת, לא פחות. באותה מידה של רצינות שבה מתייחסים לעור הפנים, מתייחסים גם לשיער ולכן עבור כל לקוחה מרכיבים טיפול אישי. מה זה בסיסי.  

במקרה שלי למשל, מאורו אמר שחשוב מאוד לשקם את השיער ככל האפשר מההבהרה של השאטוש ( € 160) ולכן הרכיבו לי מסכה מצמחים שיש בהם ריכוז גבוה של סוכר שיעזור בהחדרת לחות, בנוסף רקחו עבורי תחליב (אמולסיה) משמן אמלה (€41)  להזנת השיער וקולגן (€61) שיתרום לחיזוקו.

מאחר ואת החומרים חייבים "להספיג בקרקפת" זכיתי גם בעיסויי לראש וכמובן לתספורת מידיו הגאוניות של מאורו (€70)

60 שניות על שאטוש ואנטילופות:

שיטת השַאטוּש (shatush) – המבוקשת מאוד אצל האיטלקיות הומצאה על ידי אלדו קופולה עצמו בראשית שנות התשעים. השיטה מייתרת את השימוש בנייר כסף ליצירת גוונים, כאשר במקום מחלקים את השיער לקבוצות, מסרקים אותן "הפוך" ומורחים את החומר המבהיר. המטרה בשימוש בשיטה היא ליצור "לוק של שיער שהיה חודש בים", כלומר שיער שהקצוות שלו הובהרו בשמש בדרך טבעית (לא מדובר על אומברה וכמובן לא על בליאז')  

על מנת לבצע את "ה-שאטוש" נדרשות זוג ידיים בעלות ניסיון מפני שהטכניקה מבוססת לחלוטין על עבודתן של אלו מאחר ואין אמצעים שעוזרים למעצב לשלוט על פיזור החומר.

במובן הזה מעניין לדעת שהמילה שאטוש מגיעה מהשפה הפרסית ומתייחסת לצמר העדין ביותר שניתן לטוות ממנו חוטים והוא נמצא סמוך ביותר לגופן של אנטילופות טיבטיות. כיוון שזן זה מצוי בסכנת הכחדה השימוש בצמר אסור כיום על פי חוק ובכל מקרה צעיפי שאטוש הם כה דקים ועדינים שנדרשת ממוחיות אדירה כדי לטוות אותם. את הצעיפים מכנים "צעיפי טבעת", מפני שאפשר להעביר צעיף שאטוש גדול מאוד דרך טבעת נישואים.

1/6

אלדו קופולה המציא עזרי עבודה היחודיים רק לו

כאחת עם תלתלים אני מכירה את החשש להסתפר בכל מקום, כי רק ספרים מעטים יודעים איך להתמודד עם רעמה רצינית ואם נפלת על המספריים לא הכי חדים בקלמר כמו שאומרים, לוקח לשיער הרבה מאוד זמן להתגבר על התקלה ולצמוח חזרה. אבל כשיצאתי מאלדו הרגשתי סופר מודל, הבחורה הכי יפה במילאנו, הסתובבתי ברחוב בתחושה עילאית. הצבע הנכון, התספורת הנכונה והרגשה כללית טובה.

1/2

לסיכום: הו! כה שווה את המחיר

 

טלפון לקביעת תור: 02/655/2144

או: 02/2900/6627

אתר: אלדו קופולה

 

 

 

 

 

בפעם הבאה נדבר על המקום הזה:

פאדובה - Padova
פאדובה היא העיר שלי. לא נולדתי בה, אבל בעיר הזו אני גרה מאז שהייתי בת חמש. כאן הלכתי לבית הספר. כאן נמצאים החברים שלי. ולבטח זוהי העיר שאני מכירה טוב יותר מכל עיר אחרת בעולם.
היא נמצאת במחזו ונטו – Veneto, בצפון מזרח איטליה.
המדריך לנסיעה ברכבות באיטליה
איך לחסוך כסף, להמנע מקנסות, ולהגיע גם לתחנות הנידחות ביותר בעזרת שירותי הרכבת.
מקומות טבעונים וצמחונים
בתי קפה, בתי מלון ומסעדות טבעוניות וצמחוניות באיטליה.
המפה מתעדכנת באופן רציף
הלאונג׳ים הכי יפים בונציה
אחת התשובות לשאלות, איך, איפה, ומה כדאי לעשות בביקור בונציה היא להקפיד להכיר את המרפסות שבעיר. משם אפשר להביט על הנוף מגבוה ולהעצים את תחושת ״שכרון היופי״ השועטת בעורקים.
עוד מאמרים

אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד, מידי פעם נשלח לכם עדכונים על איטליה שיוכלו לשמש אתכם 

מבקרים יקרים באתר. הנהלת האתר באיטליה עושה מאמץ שלא לפגוע בזכויות יוצרים של יצירות המועלות באתר. היה ובכל זאת והועלתה יצירה אשר עלולה לפגוע בזכויות יוצרים הנכם מתבקשים לפנות מיידית למערכת באיטליה בכדי שנוכל לטפל בעניין.

בברכה מערכת באיטליה

© INITALIA All rights reserved  

noun_sunny_1604932.png
noun_magnifier_2525286.png
0