צהוב עולה או אדום עולה? זאת השאלה

מה עושה ישראלי שחי בניכר כשמגיעה קבוצה ישראלית למשחק נגד קבוצה מקומית?
ברור שהתשובה היא ״תלוי״ (dipende). מכבי תל אביב (להלן קבוצת הילדות) מתארחת הערב כאן במילאנו במגרשה הביתי של קבוצת הכדורסל המקומית אולימפיה (להלן קבוצת המהגר) במסגרת ליגת היורוליג

26/1/2018

מאת: עמית מורבצ'יק

עריכה: ליבי לשם

כבר כמה שבועות שאני מנסה להתחמק משאלות קשות ושכנעתי את עצמי פשוט ללכת לראות משחק טוב וליהנות ממנו אבל מהבוקר אני מסתובב עם עקצוץ קל ברגל שמאל ומחשבה שלא נותנת לי מנוח, כי לצפות במשחק בלי לבחור קבוצה זה פשוט לא אותו הדבר. המתח, ההתרגשות, הבכי, השמחה, ההרגשה שאתה חלק מקבוצה, חלק ממשהו שהוא יותר גדול ממך, כל אלה הם חלק בלתי נפרד מהחוויה.

אין תיקו בכדורסל, קבוצה אחת חייבת לנצח והשנייה להפסיד.

בפעם האחרונה שהלכתי לראות משחק בעיר, הושפלנו והובסנו (גוף ראשון רבים כמובן), הבן שלי היה עם דמעות בעיניים ואמר דברים לא יפים על השופט ואני הרגשתי גאווה שהוא לוקח ללב. אז אולי הפעם כדאי לבחור את הקבוצה המנצחת, סוג של חוויה מתקנת. אבל איך יודעים איזו קבוצה אמורה לנצח?

 

אומרים שקבוצה לא בוחרים, באיטלקית אומרים "הקבוצה של הלב" (la squadra del cuore) ואיתה הולכים באש ובמים אז איפה הלב שלי נמצא? אני ישראלי, מתל אביב (בערך), התרגשתי עם מכבי כשייצגה אותנו באירופה, אז הלב שלי צריך להיות עם מכבי, לא? אבל מכבי זה לא נבחרת ישראל, ממש לא, כמעט ואין בה שחקנים ישראלים, זה מועדון חשוב שמשחק באירופה, לא ממש ייצוגי. חוץ מזה, מה זה אירוויזיון? בלי נאמנות אין דוז פואה? בתור ישראלי יש לי זכות מלאה אפילו לשנוא את מכבי תל אביב.

הבן שלי מילאנזי, גם אני מרגיש מילאנזי, אז הלב שלי צריך להיות עם אולימפיה, לא? כן אבל… מועדון הכדורסל של ארמני הוא נושא אהוב לביקורת, מה גם שהשנה הם משחקים לא משהו בכלל.

מי שלא קופץ  צהוב?

המון שאלות עולות לי, אני לא בטוח אם הן קשורות לכדורסל או לפוליטיקה:

ללכת עם הרוב?

לתמוך במיעוט?

להצטרף לחזקים?

לעודד את החלשים?

עניי עירי קודמים? מי היא עירי אבל? על מרכיבי זהות כבר דיברנו?

 

ההיסטוריה האיטלקית מלמדת אותנו בין שאר הדברים שאפשר ורצוי להחליף צד כשאתה רואה שהם הולכים להפסיד במלחמה, כמו שעשתה המדינה בשתי מלחמות העולם. אז אפשר ללכת עם חולצה אדומה ועוד אחת צהובה בתיק ואם רואים שמכבי תל אביב הולכת לנצח אז להחליף מהר חולצה? למה לא? גם לנו מותר לנצח, haven't the Jewish people suffered enough?

אז בקיצור, פורצה אולימפיה יאללה מכבי! כי לדרבי חוקים משלו.  

שבוע הברטר באיטליה
על מנת לעודד תיירות בתקופה פחות פופולרית של השנה, בה רבים ממקומות האירוח נותרים ריקים אחרי הקיץ העמוס, נולד באיטליה ב-2008 רעיון "שבוע הברטר" כיוזמה של פורטל האינטרנט המקומי Bed and Breakfast. עקרון הברטר העומד מאחורי השבוע, הוא בעצם סחר החליפין, שיטת המסחר העתיקה ביותר המבוססת על החלפת סחורות ושירותים בין בעלי עניין ללא שימוש בכסף.
פאדובה - Padova
פאדובה היא העיר שלי. לא נולדתי בה, אבל בעיר הזו אני גרה מאז שהייתי בת חמש. כאן הלכתי לבית הספר. כאן נמצאים החברים שלי. ולבטח זוהי העיר שאני מכירה טוב יותר מכל עיר אחרת בעולם.
היא נמצאת במחזו ונטו – Veneto, בצפון מזרח איטליה.
המדריך לנסיעה ברכבות באיטליה
איך לחסוך כסף, להמנע מקנסות, ולהגיע גם לתחנות הנידחות ביותר בעזרת שירותי הרכבת.
מקומות טבעונים וצמחונים
בתי קפה, בתי מלון ומסעדות טבעוניות וצמחוניות באיטליה.
המפה מתעדכנת באופן רציף
עוד מאמרים

אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד, מידי פעם נשלח לכם עדכונים על איטליה שיוכלו לשמש אתכם 

מבקרים יקרים באתר. הנהלת האתר באיטליה עושה מאמץ שלא לפגוע בזכויות יוצרים של יצירות המועלות באתר. היה ובכל זאת והועלתה יצירה אשר עלולה לפגוע בזכויות יוצרים הנכם מתבקשים לפנות מיידית למערכת באיטליה בכדי שנוכל לטפל בעניין.

בברכה מערכת באיטליה

© INITALIA All rights reserved  

noun_sunny_1604932.png
noun_magnifier_2525286.png
0