ספרות

"האבק" - נובלה מאת: יונתן ברג

אלה, בחורה שהכנרת היא נוף ילדותה ותל אביב ההווה שלה יוצאת למסע לאיטליה, לעיר המים ונציה, בחיפוש אחר מענה לעתידה המעורפל. שם היא פוגשת גבר מבוגר, ניקולה, וזה פותח בפניה את ההיסטוריה הרחוקה שלה עצמה, את אגדות השבט שלו היא שייכת. הם קרבים, היא, מדור חסר שקט, גלובלי ונטול עוגן, והוא, המתגורר בארמון ישן וריק, וסביבם, כל העת, האבק המגיע מסין וסוגר, בזה אחר זה, את דלתות העולם, וסופו להגיע גם אליהם.

שעשועי פנטזיה בספרות ילדים איטלקית: רודארי, קולודי וקאלווינו

בימים אלו מציינים באיטליה מאה שנה להולדתו (וארבעים למותו) של ג'אני רודארי. רודארי היה דמות רבת פנים וגוונים: מחנך, עיתונאי, משורר ומורה, אדם יצירתי ומקורי שהטביע את חותמו על ספרות הילדים האיטלקית. שנת היובל היא הזדמנות מצוינת להיזכר בו ובשני סופרים נוספים שהביאו לעולם סיפורים קנוניים: קרלו קולודי ואיטאלו קאלווינו.

"אני רואה את מחוות הגוף הישראליות ומנסה לחשוב באיטלקית"

שיחה עם שולים פוגלמן, מייסד סדרת Isrealiana בהוצאת לה ג'יונטינה

הספרות חזרה להיות סוכנות הנסיעות הגדולה

הסופר והמשורר יונתן ברג טוען שהספרות חזרה להיות השליחה שלנו לעולם פנימי וחיצוני ומציע שלושה ספרים הלוקחים אותנו לטיול באיטליה ובנפש פנימה

קריאה בימי קורונה

מפירנצה בימי המגיפה השחורה ועד למרחבי התודעה, המלצות למסעות שאפשר לצאת אליהם מהכורסה.

העדנה של נטליה גינצבורג

העולם מגלה מחדש את מי שהגדירה את הכתיבה על המשפחה והבית.

טיול בזק באיטליה - שלושה סיפורים קצרים

דורון המבורגר, מכונית שכורה, 3 ימים בין פיזה לגארדלנד, האם כל מה שיכול להשתבש השתבש?

על אהבה, מעמדות ומה שביניהם - על "המאורסים" של מנצוני

הרומן "המאורסים" מאת אלסנדרו מנצוני (I promesse sposi"") הוא אחת מיצירות המופת של הספרות האיטלקית. איטליה היא כל מיני דברים. היא תרבות, היא אמנות, היא פרסקאות ענק בכנסיות, היא כנסיית סאן מרקו בונציה, היא המגדל של פיזה, היא הקולוסיאום ברומא. איטליה היא גם דַנְטֵה, פֶּטְרַארְקָה, פּירַאנְדֶלּוֹ ומנצוני.

הלב - הסיפור של דה אמיצ'יס שסחף את העולם

"הלב" הוא רומן החניכה הטוב בכל הזמנים. דורות של ילדים גדלו עליו והוא זכה להצלחה רבה גם בקרב המבקרים וגם בקרב הציבור הרחב. הוא איחד גדולים וקטנים במשך עשורים, תורגם לעשרות שפות, ועובד לתיאטרון, לקולנוע ולטלוויזיה. אם נבחן אותו מחדש נראה שהוא רלוונטי היום יותר מתמיד וזאת הסיבה לכך שהוא אחד מאותם ספרים נצחיים, שהיום, כמו בעוד 100 שנים, יופיע תמיד ברשימת יצירות המופת האיטלקיות.

ספריה עתיקה בורונה

במרכז ורונה, בין קבוצת הבתים הצפופה המשתקפת בנהר האדיג'ה, מאחורי הפיאצה של הדואומו, נמצאת הספריה העתיקה ביותר באיטליה ועל פי דעתם של חוקרים אחדים, העתיקה ביותר בעולם.

אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד, מידי פעם נשלח לכם עדכונים על איטליה שיוכלו לשמש אתכם 

מבקרים יקרים באתר. הנהלת האתר באיטליה עושה מאמץ שלא לפגוע בזכויות יוצרים של יצירות המועלות באתר. היה ובכל זאת והועלתה יצירה אשר עלולה לפגוע בזכויות יוצרים הנכם מתבקשים לפנות מיידית למערכת באיטליה בכדי שנוכל לטפל בעניין.

בברכה מערכת באיטליה

© INITALIA All rights reserved  

noun_sunny_1604932.png
noun_magnifier_2525286.png
0