אירועים

עולם משחקי החצר של פסטיבל טוקטי - TOCATI FESTIVAL
Tocati

המילה – Cortile, משמעותה באיטלקית, חצר. עד לפני 30 שנה בערך, נהגו הילדים להתאסף בחצרות אשר סביבן נבנו הבתים ולשחק באלפי משחקים שהמציאו בעצמם ושהועברו מדור לדור. אותם "משחקי חצר" יקרים במיוחד לליבם של האיטלקים החוששים כי כמו מיני ציפורים ודגים גם אופיה של הילדות נמצא בסכנת הכחדה. 

קוספלייר בלוקה – כך תחגגו את All Santi עם המוני איטלקיים
lucca-comics-games-2017.jpg

בין ה-1 ל-5 בנובמבר, בדיוק במהלך גשר חגיגות ליל כל הקדושים באיטליה, יתקיים בעיר לוקה שבטוסקנה כנס הקומיקס הגדול. האירוע זוכה מידי שנה למאות אלפי מבקרים, לאורחים חשובים מהתחום המגיעים מכל רחבי הגלובוס ונותן הזדמנות נפלאה להציץ אל עולם הפנטזיה והמדע הבדיוני. עוד סיבה לבקר בעיר לוקה וליהנות מהאווירה המיוחדת שלה

שבוע הברטר באיטליה - מי אמר אני ולא החליף ?!
settimana-del-baratto.jpg

על מנת לעודד תיירות בתקופות פחות פופולריות של השנה, בה רבים ממקומות האירוח נותרים ריקים . משתמשים בענף האירוח באיטליה בעקרון הברטר שהוא בעצם סחר חליפין, שיטת המסחר העתיקה ביותר המבוססת על החלפת סחורות ושירותים בין בעלי עניין ללא שימוש בכסף.

אורות בסלרנו – חג המולד בקַמפַּניַה
Luci Salerno 1.JPG

חג המולד, הוא אחת התקופות השמחות, המאושרות, הרומנטיות והמוארות בשנה. תחילתו כחגיגה דתית, אך עם השנים הוא התפשט בכל העולם ויש החוגגים אותו ללא קשר לדת.

שלכת ורוח סתיו - צפון איטליה בעונה הכי צבעונית בשנה
Red Leaves

הקיץ מגיע אל סופו ולאחריו מגיע תורה של העונה הכי צבעונית בשנה. כחול הים והשמיים מפניםאת מקומם לגוונים החמים של עלי השלכת, הערמונים והפטריות, לצד הדלעת הכתומה, התפוחים האדומים,  והסגול העז של אשכולות הענבים. אוכל וטבע בהרמוניה מושלמת, מחכים לקבל את פניכם באזורים היפים של הצפון: פיימונטה, ואל ד'אוסטה, ונטו וטרנטינו אלטו-אדיג'ה

סאן ולנטינו באיטליה
sirmione terme.jpg

רצה הגורל ואתם באיטליה בוולנטיין דיי? למה לא לנהוג כמנהג המקומיים ולחגוג? חמש המלצות לציון יום האהבה ברחבי הרפובליקה. כי ברומא וזה.

שווקי חג המולד וכיצד להתלבש נכון
maxresdefault.jpg

בתקופה שלפני חג המולד ובמהלך חופשת חג המולד, שמתחילה ב - 23 בדצמבר ונמשכת עד ה - 6 לינואר מתקיימים בכל ערי וכפרי איטליה שווקים לכבוד החג

על גמישות הזהות והקרנבל בונציה
Image by Ingeborg Gärtner-Grein

על המסכה אמר פיטרו גראדניגו, הדוג'ה- 49 של ונציה:

"דבר יפה היא המסכה, מפני שהיא גורמת לכל אדם בכל גיל תחושה של שוויון מול האחרים. כשהם לבושים מעיל שחור ומסכה לבנה, לבני שני המינים ניתנת האפשרות להתנהל בחופשית ולהביא את רעיונותיהם לכדי מימוש. אשמה יישא רק מי שיבלבל בין הטוב לרע באמצעות השימוש בחפץ אשר כשלעצמו הוא חסר פניות"

אקספו 2015 מילאנו
Expo (6).jpg

השנה  מארחת העיר מילאנו את היריד העולמי ה  - EXPO.

ה – EXPO, הוא האירוע הבינלאומי השלישי בחשיבותו בעולם מבחינת השפעה כלכלית ותרבותית, קודמים לו גביע העולם בכדורגל והמשחקים האולימפיים 

ארוחות חברה - המקבילה האיטלקית ל"יום כיף" במשרד
Company

באיטליה נהוג להזמין את עובדי המשרד או החברה, בסוף דצמבר, לפני חג המולד ולקראת סוף השנה, לארוחה במסעדה. זוהי דרך להודות לצוות העובדים על העבודה המשותפת במהלך השנה.

​האווירה הנכונה, אוכל, יין ומוסיקה יכולים להוציא מקליפתם גם את האנשים הכי סגורים.

קרנבל בורונה: בוא נרקוד עד אור הבוקר!
papa_del_gnoco.jpg

עוד רגע מגיע חודש הקרנבלים ובעוד לנו יש את אסתר ומרדכי ולברזילאים יש את ריו, לאיטלקים יש את קרנבל הניוקי. יחי ההבדל הקטן! עזבו אתכם מהמסכות של ונציה ובואו לקרנבל המסורתי של העיר ורונה: “El Bacanal del Gnoco!”