סגנטיני, העונש של אחוזות התאווה, 1891, שמן על בד, 99‏X‏173 ס"מ, גלריית וולקר, ‏ליברפול.‏

ג'ובאני סגנטיני – מנטורליזם לסימבוליזם

מאת: ד"ר ענת מוברמן

מאמר זה בא להציג אבני דרך בעבודתו של אחד האמנים החשובים באמנות האיטלקית של סוף המאה ה־19 – ג'ובאני סגנטיני. סגנטיני, החל את דרכו כילד יתום וחסר זהות ושייכות לאומית ונעשה לאחד הציירים הבולטים והחשובים של הסימבוליזם האיטלקי. סגנטיני החל את דרכו האמנותית בציור נופים, כשהוא מתמקד בציורי ההרים האלפים והאוכלוסייה הכפרית האופיינית להם.

Venere Da Urbino.jpg
Square Stage

הרצאות וידאו

מרצים שונים על אמנות איטלקית

Oorith e Maurizio.JPG
Grey Limbo

ערוץ האמנות והקולנוע

מרצים: אורית יודוביץ - מאוריציו דה בוניס

מאוריציו דה בוניס, מבקר קולנוע, אמנות ומסאי איטלקי ואורית יודוביץ, במקור מתל אביב, צלמת, עוסקת בקשר בין צילום, קולנוע וכתיבה, משוחחים ביניהם וחולקים עמנו את מחשבותיהם ודעותיהם על אמנות, קולנוע, מוזיקה וספרות, באיטלקית מתורגמת לעברית.

ערוץ הקולינריה של 

צאלה רובינשטיין

מסורות עתיקות

שף דוד שושן

ערוץ הבישול של דוד שושן 

מתכוני וידאו

תמונה לסרט עברית.JPG

לסיניה קוצ'ינה

סרט דוקומנטרי - צפייה חינם

סיפורה של מסעדה משפחתית בכפר קטן בצפון איטליה ששברה את החוקים אבל לא את המסורת, זהו סיפור על אהבה, על כבוד לטבע ולאדמה, על אומץ ללכת עם הלב כנגד כל הסיכויים והכללים.

Image by Laurent Gence
00:00 / 01:26

האזינו לפודקאסט

המוזאונים מייצגים בצורה הטובה ביותר את התרבות והאמנות העשירה והמרתקת של נאפולי. אבל לפני שנדון בהם, יש נושא אחד שהוא חלק בלתי נפרד מהתרבות הנאפוליטנית והוא שמה של העיר בעבר.

אוטזי איש הקרח

otzi.jpg

האזינו לפורקאסט

המוזאון לארכיאולוגיה שבעיר בולצנו בצפון איטליה מוקדש כולו לאדם אחד. חייו ומותו של אדם זה הם המפתח להבנת עידן הנחושת באלפים של דרום טירול. 

שמו הוא אוטזי, אך החוקרים מכנים אותו בכבוד רב - ״האיש שבא מן הקרח״.

00:00 / 01:28

העולם מגלה מחדש את מי שהגדירה את הכתיבה על המשפחה והבית 

"בפינה כלשהי בלב, אני יודעת טוב מאוד, תמיד, מי אני ומה אני, סופרת קטנה, קטנה מאוד," כתבה נטליה גינצבורג ב-1949, במסה האישית "המקצוע שלי". מאז הפכה לאחת הדמויות הבולטות הספרות האיטלקית במאה העשרים, כסופרת, מתרגמת, עורכת וחברת פרלמנט.

חדש! הרצאה חודשית על אמנות ותרבות

מפי ההסטוריונית ד"ר מאיה קציר

במה תעסוק פינתנו?

ובכן, אם כן, אז ככה. בפינה זו אני קוצרת בכל חודש, תוך התעלמות בוטה מסדר העונות החקלאיות, יבול אמנותי ותרבותי. בכל פרק תוכלו להאזין או לראות- בפודקאסט, בסרטון או בשידור חי, אשכרה בלייב (יוהו!!!!)- מחשבות, ידיעות ושאלות שאני אוספת משדות שונים במהלך החודש, מערבבת, שוכחת, מדמיינת ובסוף מארגנת לכדי פרק בנושא מסוים.

הצטרפו ל: "איטליה למכורים"
קבוצת הפייסבוק של אתר באיטליה
באיטליה---סופי.png

אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד, מידי פעם נשלח לכם עדכונים על איטליה שיוכלו לשמש אתכם 

מבקרים יקרים באתר. הנהלת האתר באיטליה עושה מאמץ שלא לפגוע בזכויות יוצרים של יצירות המועלות באתר. היה ובכל זאת והועלתה יצירה אשר עלולה לפגוע בזכויות יוצרים הנכם מתבקשים לפנות מיידית למערכת באיטליה בכדי שנוכל לטפל בעניין.

בברכה מערכת באיטליה

© INITALIA All rights reserved  

noun_sunny_1604932.png
noun_magnifier_2525286.png
0