אמנות - Arte

הביאנלה בוונציה

הביאנלה בוונציה נחשבת כיום לאירוע האומנות החשוב ביותר בעולם. זה לא דבר של מה בכך כשמדובר בתחום שנערכות בו עשרות ביאנלות וטריאנלות ברחבי העולם ויותר מ־300 ירידי אומנות בין־לאומיים. ועדיין, הביאנלה של ונציה הייתה ראשונה.

ספיישל 500 שנה לרפאל

רָפָאֵלו סאנציו - Raffaello Sanzio

6 באפריל 1483 – 6 באפריל 1520

רפאל הוא הצייר שמייצג בצורה מושלמת את שיאו של הרנסאנס האיטלקי. חייו היו אמנם קצרים אך מלאי הישגים, ציון 500 שנים למותו הוא הזדמנות נפלאה להכיר מקרוב את האיש, את רעיונותיו וכמובן את יצירותיו.

ברכת יום הולדת למיכלאנג'לו

יונתן הירשפלד מברך את מיכלאנג'לו לכבוד יום הולדתו ה - 545 החל היום.

בספרו "חיי הציירים, הפסלים והאדריכלים הדגולים ביותר" כתב ג'ורג'ו וזארי על נסיבות לידתו של מיכלאנג'לו: "האל הביט משמיים על האנושות המבולבלת וחסרת הכישרון המלאה באנשים בינוניים אך מלאים בעצמם...

על שלושה ראשים בפירנצה

דלתות הזהב מעוטרות התבליטים שפיסל גיברטי עבור בית הטבילה שממול הדואומו בפירנצה נמצאות כיום במוזיאון מצדו השני של הכיכר. אבל הנדודים הקצרים האלו מצדה האחד לצדה השני של הקתדרלה היפה מסמן מסע בקנה מידה דרמטי בהרבה.

סכנה: יצירת אמנות לפניך

הממסד הרפואי לא מכיר בו והסלפי מאיימים לרוקן אותו מתוכן. אז למה סינדרום פירנצה עדיין חיוני להבנת יחסינו עם אמנות?

לומדים מהמאסטרים הגדולים: זֵפִירֵלִי ובמאים איטלקיים נוספים.

סיפורו של זפירלי וסיפור צעדיו הראשונים בקולנוע וגם סיפורם של במאים איטלקים גדולים אחרים מוִיטוֹריוֹ דֵה סִיקַה (Vittorio De Sica) ועד סֵרג'וֹ לֵאוֹנֵה (Sergio Leone).  

מחשבות על ציור

בהתבוננות באומנות איטלקית גבוהה, לעיתים קרובות מפליא אותי הטיפול העדין בפרטים. פרטים זה עניין צנוע, לא כולם צריכים לדעת הכל כל הזמן. כמה קשה יכולה להיות ההחלטה מה להגיד ומתי לשתוק. איך ייתכן שמה שמרגיש כמו צל עמוק, הוא בכלל לא כהה.

זהירות אמנות!

פרולוג למפגש קיצי עם רנסנס איטלקי

טקסט שנכתב לקראת ביקור ממשמש ובא בפירנצה המיתולוגית.

האם יתכן שכדי לחוות יצירת אמנות במציאות,מוטב להכיר גם את הרפרודוקציה?

עקביא בן מהללאל בפירנצה

בספרו של יצחק לאור "הנה אדם", ישנו רגע של טירוף מוחלט כשצה"ל מחליט לכבוש עיר קטנה באיטליה (קורטונה). במהלך מסעותיי בפירנצה חשבתי הרבה על הרעיון הזה: יש לכבוש את איטליה מידי האיטלקים. כשאתה נכנס לפיטיפלאס אתה מיד מדמיין איך כיבוש, נגיד אמריקאי, היה מעביר את התמונות התלויות מהרצפה עד התקרה בחדרים מאורים ברשלנות, למוזיאון ממוזג ומרווח שבו כל הציורים תלויים בגובה העין, עם טקסטים מפורטים באנגלית לצדם.

"נורא הוד" רומא

להלן כמה הערות שנכתבו ברומא, תמיד במקום כדי לנסות ולזכור את הרגשות כפי שנחוו, ועובדו לאחר מכן, בערבו של כל יום במלון.

נאפולי - בד שקוף משיש

הבד השקוף העשוי שיש  מכה את הצופה בתדהמה. העיבוד הגאוני של החומר יוצר רושם פראדוקסלי לפיו הבד מסייע למבטו של הצופה ומראה לו את הגוף העירום באופן ברור יותר מאשר לו היה נגלה לו ללא הכיסוי. מדובר ביצירת מופת של פיסול בארוקי רב רגש. כניעה מוחלטת של השיש לידיו ולכלי עבודתו של האמן

מחזור האפרסקאות של טייפולו ובנו בויצ'נזה

וילה ואלמרנה בעיר ויצ׳נזה נבנתה בסוף המאה ה-17. 

היא מכונה גם Ai Nani, ״אצל הגמדים״, בגלל 17 פסלי גמדים בסגנון גותי המתנוססים על החומה המקיפה אותה.

לא תטביעו את הסירה הטבועה

הפרדוקס המעניין של רומא הינו עובדת היותה עיר בירה של מדינה מערב אירופאית, כאשר בה בשעה פזורים בה, גלויים לעין כל, מוניומנטים עתיקים בעלי ערך שלא יסולא בפז. "החדשים" שבהם נוצרו לפני חמש מאות או שש מאות שנה בערך.

ונציה - לקרוא את הארכיטקטורה

מי שמגיע לונציה, מהלך בין התעלות ומשתהה כדי להביט בחזית בניין או כנסיה, מבחין לפתע שהוא מוקף עולם רצוף משמעויות, מלא בדמויות ורמיזות שכולן מספרות סיפור. סיפור הכתוב בשיש ובאבן.

דניאל בגוב האריות בורונה

האם יתכן שבעבר הרחוק מאוד, מבקרים מן המזרח התיכון, שאפשר לכנותם כמעט 'בני מלוכה', נחרתו בזכרונם של  איכרים פשוטים, משרתים, וכובסות, בעודם רחוקים כל כך ממולדתם? התשובה היא, יתכן בהחלט. שהרי כך הם פני הדברים.

אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד, מידי פעם נשלח לכם עדכונים על איטליה שיוכלו לשמש אתכם 

מבקרים יקרים באתר. הנהלת האתר באיטליה עושה מאמץ שלא לפגוע בזכויות יוצרים של יצירות המועלות באתר. היה ובכל זאת והועלתה יצירה אשר עלולה לפגוע בזכויות יוצרים הנכם מתבקשים לפנות מיידית למערכת באיטליה בכדי שנוכל לטפל בעניין.

בברכה מערכת באיטליה

© INITALIA All rights reserved  

noun_sunny_1604932.png
noun_magnifier_2525286.png
0