דעות - Opinioni

התיאטרון האיטלקי הוא כדורגל

הקורונה, לצד הנזקים הברורים שהיא גרמה להם, פתחה את ארכיון האינטרנט העצום. גופי שידור, ארגונים וליגות ספורט משחררים כעת את העבר לתוך ההווה.

החייאה תמידית של העבר בהווה

המשורר והסופר יונתן ברג מקים לחיים את איטליה, שבה כיכר השוק ריקה עכשיו, אבל בזיכרונו היא מלאת תשוקה, עצלה וגנדרנית. מסע מהכורסא אל מה שהיה ותפילה אל מה שעוד יהיה.

סיכום עשור באיטליה 2010 - 2020

עשור של שינויים במדינה שמתעבת שינויים, איטליה ששורשיה נטועים עמוק בעבר מתייחסת לשינוים כאל מאורע דרמטי ולא רצוי. ובכל זאת גם איטליה משתנה, הרבה שינויים נרשמו בעשור האחרון, לפניכם סיכום עשור קצר: השפים העולים, הטרנדים באופנה ובעיצוב, קצת על ספרות, נדל"ן, תקשורת, איכות הסביבה, וגם משבר הגירה אחד. 

במצב טוב סיציליה

ישנו משל מיגע מעט ומוכר, אודות איש עסקים הנתקל בחוף הים בדייג המביט אל האופק בעודו אוחז בחכתו וממתין. איש העסקים פונה אל הדייג ומייעץ לו להשתמש ברשת במקום בחכה כדי לתפוס יותר דגים ואז למכור אותם, ובכסף לקנות סירה ורשתות נוספות וכך לתפוס שלל רב אף יותר, עד שיהפוך לאיש עשיר. "וכשאהיה עשיר?"

על פוליטיקה איטלקית

הפוליטיקה האיטלקית היא עניין מסועף שבמסועפים, היא דינמית ביותר, במובן שממשלות קמות ונופלות בה חדשות לבקרים. וסטטית במובן, שהכוחות הרבים שפועלים בתוכה סותרים זה את זה ובפועל משתקים את הכלכלה ואת אורח החיים.

בטקסט שלפניכם שעוסק במחשבות על ההתמודדות עם החיים המודרניים, מזדמנת הצצה גם אל ההיסטוריה הפוליטית של איטליה.

שווקי חג המולד וכיצד להתלבש נכון

בתקופה שלפני חג המולד ובמהלך חופשת חג המולד, שמתחילה ב - 23 בדצמבר ונמשכת עד ה - 6 לינואר מתקיימים בכל ערי וכפרי איטליה שווקים לכבוד החג

לראות את נאפולי (מנצחת את יובה) ולמות

אי אפשר לכתוב מאמר על אהבה לכדורגל והתחמק מקלישאות, אבל אני נשבע לכם (ותעיד אשתי שהתעוררה על הספה לצידי מהצעקות) שכשגתה כתב ״לראות את נאפולי ולמות״ (1787) הוא התכוון אלי אחרי השער של הבלם הסנגלי של נאפולי ביום ראשון . רציתי למות . לא פחות . ולפני שכל המצקצקות ששמעו לראשונה על נאפולי כשקראו את ״החברה הגאונה״ של אלנה פרנטה לפני שנתיים יברחו מהמאמר - אתנצל ואסביר שזה בכלל לא טור על כדורגל, זה הסיפור הכי אקטואלי על איטליה של היום:

"להיכנע או למות"

אם תשאלו את האיטלקי הממוצע מה קרה ב 25 באפריל? באיזו שנה זה קרה? מה המשמעות של החג? או  מה ההבדל בין ה- 25 באפריל ל 2 - ביוני (יום הרפובליקה) תקבלו תשובות שונות, לא מאוד החלטיות וכמה ״בוווו״ ("לא יודע" בסלנג איטלקי).

 

אז הנה שיעור היסטוריה בפסקה קצרה

צהוב עולה או אדום עולה

מה עושה ישראלי שחי בניכר כשמגיעה קבוצה ישראלית למשחק נגד קבוצה מקומית?

ברור שהתשובה היא ״תלוי״ (dipende). מכבי תל אביב (להלן קבוצת הילדות) מתארחת הערב כאן במילאנו במגרשה הביתי של קבוצת הכדורסל המקומית אולימפיה (להלן קבוצת המהגר) במסגרת ליגת היורוליג.

אנחנו מבטיחים לא להעביר את המייל שלכם לאף אחד, מידי פעם נשלח לכם עדכונים על איטליה שיוכלו לשמש אתכם 

מבקרים יקרים באתר. הנהלת האתר באיטליה עושה מאמץ שלא לפגוע בזכויות יוצרים של יצירות המועלות באתר. היה ובכל זאת והועלתה יצירה אשר עלולה לפגוע בזכויות יוצרים הנכם מתבקשים לפנות מיידית למערכת באיטליה בכדי שנוכל לטפל בעניין.

בברכה מערכת באיטליה

© INITALIA All rights reserved  

noun_sunny_1604932.png
noun_magnifier_2525286.png
0