הלאונג׳ים הכי יפים בונציה

אחת התשובות לשאלות, איך, איפה, ומה כדאי לעשות בביקור בונציה היא להקפיד להכיר את המרפסות שבעיר. משם אפשר להביט על הנוף מגבוה ולהעצים את תחושת ״שכרון היופי״ השועטת בעורקים.
 
את זאת יש לשלב כמובן בשתיה ובאכילה.  אם לא נתקלתם בקרן סמטה או על שפת באר בבן אצולה או ברוזנת עטויית מסכה שהזמינו אותכם לסעודה בארמונם, תוכלו במקום, ללכת אל אחת המסעדות הנמצאות בבתי המלון הגדולים. אלה נמצאים במקומות האסטרטגיים ביותר בעיר ושורה בהם אווירה של פאר מהסוג הוונציאני. לרוב המקומות אפשר לבוא לארוחה מלאה או רק לאפריטיף.

 

 

מערכת 27/5/2015 

זמן קריאה משוער 13 דקות

המוסיקה

מסעדת ״לה טרצה״ - “La Terrazza”. המרפסת שלה איננה משקיפה על הגראנד קאנל - היפיפיה, אך המוכרת לעיפה, במקום היא צופה על ה - Bacino Orseolo, המקום שרוב הגונדולות חונות בו. כך שבקלות יכול להווצר מצב שארוחת הצהרים שלכם תלווה בשירת הסרנדות של הגודוליירים. 

אתר המסעדה 

 

מעבר ההרים סימילאן שבו נמצא אוטזי
הגבוהה ביותר

קוקטייל בר המגיש גם פינגר פוד ובופה. בעל המרפסת הגבוהה בעיר נמצאת ב - Molino Stucky Hilton, עוצבה לאחרונה מחדש על ידי הארכיטקט Lucchetta. אפשר להתלבש יפה,לבוא לאפרטיף, לשמוע סטים של D.J שבאים לנגן שם ולהשתתף מסיבות שאמורות להערך במהלך הקיץ.

אתר

 

נסיונות החילוץ מהקרח
ממש על המים

במקום זה נדמה למבקר שהוא עצמו צף על גלי הגראנד קאנל. כדאי להזמין מקומות מראש ב- “la cusina” שבמלון - Westin Europa & Regina. מוגשים שם צ׳יקטי (טאפס ונציאנים) מקומיים מעולים והמטבח מצהיר שהוא מקפיד על שימוש בחומרי גלם עונתיים מאזור ונציה בלבד

אתר

חלק מחפציו של אוטזי
רומאנס

המרפסת של המסעדה המשקיפה על הלגונה של סאן מרקו במלון Danieli נחשבת בעיני רבים למקום הרומנטי ביותר בעיר. אומרים שמי שבוחר במקום כדי להציע נישואים מובטחת לו תשובה חיובית. 

בתפריט שילוב של מטבח וניציאני וים תיכוני. תמיד מעודכן לפי התוצרת העונתית.

 

אתר

 

טכנולוגיה מודרנית קובעת את גילה של המומיה
 שיק

בר קאנלה - Bar Canale, נמצא בתוך מלון Bauer. זהו המקום המושלם לאפרטיף. האפרטיף המקובל הוא ה-ספריץ, בגרסאות שונות. קוקטייל העשוי מיין לבן  בצירוף מיי סודה ומשקאות כמו אפרול וקאמפרי. בונציה נהוג להניח במרכז הכוס קיסם עץ ארוך עליו נעוץ זית שמן במיוחד, כדי להשיג ניגוד טעמים - מר מתוק בתוך המשקה. כאן בבר קאנלה הספריץ מוגש בסטייל. הנוף משקיף על נקודת המכס היפיפיה והצ׳יקטי הם מעשי ידיו של השף ג׳יובני צ׳ירסה - Giovanni Ciresa. 

אתר

שחזור של אוטזי
 זוהר

מסעדת Antinoo’s, בתוך מלון Centurion Palace. הטרצה נושקת למימי הגראנד קאנל. המקום מרוהט בסגנון אולטרה מודרני בצבעים רועשים המהווים ניגוד עז לארמון מהמאה ה- 17 שבתוכו שוכן המלון. המרפסת אירחה את רוב מסיבות ה -VIP במהלך פסטיבל הסרטים בונציה השנה. גם התפריט של השף Livan שווה תשומת לב. הוא זכה במספר פרסים משמעותיים ב- 2013. 

 

אתר

 

 

הבלתי צפוי

ליד הארסנלה באזור קצת פחות מתוייר נמצאת הטרצה של מסעדת Algiubagiò, גם היא ממוקמת ממש על המים. מטבח פיוז׳ן מעולה במחירים הוגנים.

 

אתר

 

כתבות נוספות על ונציה: