שווקי חג המולד - כיצד להתלבש נכון כדי להתגונן מפני הקור

בתקופה שלפני חג המולד ובמהלך חופשת חג המולד, שמתחילה ב - 23 בדצמבר ונמשכת עד ה - 6 לינואר מתקיימים בכל ערי וכפרי איטליה שווקים לכבוד החג. בשווקים אפשר למצוא מוצרי מזון מתוצרת מקומית כמו גבינות, לחם, דבש, נקניקים, וממתקים. כמו גם מתנות לחג בעבודת יד - לרוב אלו יצירות של אומנות שימושית מבד או מעץ, או אף אומנות פלסטית.

10/12/2013

מערכת

בנוסף אפשר למצוא גם סחורות זולות מתוצרת סין, או פטנטים לניקוי חלונות, תבניות סיליקון לאפיה מושלמת, ומכשירי פלא לחיתוך ירקות. הסיור בשוק נחשב לחלק ממסורת החג. ככל שמצפינים יותר האוירה הופכת הררית, הדוכנים עשויים קורות אורן עבות ויין חם ומתובל נמכר בקרנות הרחוב. השווקים הללו נועדו לחמם את הלב והבטן ולשפר את מצב הרוח הירוד בשל שעות החשכה הרבות והקור העז.

פגאני

גם מבלי להתיחס למשמעות הדתית של החג, למי שאיננו נוצרי, אפשר להרחיק עד מקורותיו הפגאנים.  מקור החגיגות הפגאניות הוא היום הקצר בשנה,  ה -21 בדצמבר. בו כמהו אל האור והחום וכיבדו את שני האלמנטים במשתאות ובנשפים, בציפיה לזריחתם המחודשת.

 

אחד השוווקים המפורסמים ביותר, נמצא בעיר, בולזאנו, Bolzano, ושוק נוסף מוצלח לא פחות, אפשר למצוא בעירה הקטנה יחסית, Bassano del Grappa. שתי הערים נמצאות בצפון מזרח איטליה. 

כדי להנות מהשוק, חובה להתלבש בבגדים חמים

טיפ חשוב: בגדים חמים הם עניין של שכבות. לא של עובי המעיל. ככל שתלבשו יותר שכבות בגדים צמודים לגוף יחם לכם יותר. חמש חולצות הן מספר השכבות המומלץ לפלג הגוף העליון. הכנסת החולצות למכנסיים יחוללו פלאים בכל מה שנוגע לשימור החום. 

 

גטקס ומכנסיים בצירוף מגפים טובים יחממו את השאר. 

מגפיים טובים פירושם, מגפיים בעלי סוליה עבה ומבודדת בצירוף גרבי צמר. למי שמטייל באיטליה או באירופה בחורף שווה להשקיע כסף ולקנות נעלים טובות ומחממות באירופה עצמה. שכן בארץ לא תמצאו נעלים שיוכלו לקור האירופאי. בנוסף לא לשכוח, צעיף, כובע, וכפפות. 

 

החום, נמצא בפרטים הקטנים. לעיתים אלו נעלמים ממי שנולד ורגיל לאקלים חם.