top of page

שבוע הברטר באיטליה - מי אמר אני ולא החליף ?!

+ באיטליה
Saturday, October 14, 2017

3 דקות

חיפוש

עודכן: 16 באוג׳

על מנת לעודד תיירות בתקופה פחות פופולרית של השנה, בה רבים ממקומות האירוח נותרים ריקים אחרי הקיץ העמוס, נולד באיטליה ב-2008 רעיון "שבוע הברטר" כיוזמה של פורטל האינטרנט המקומי Bed and Breakfast. עקרון הברטר העומד מאחורי השבוע, הוא בעצם סחר החליפין, שיטת המסחר העתיקה ביותר המבוססת על החלפת סחורות ושירותים בין בעלי עניין ללא שימוש בכסף.

באירוע שמתקיים השנה זו הפעם התשיעית, צפויים להשתתף כ-10,000 מטיילים וכ-3000 מקומות אירוח ברחבי איטליה, שיפתחו את שעריהם לתיירות ההחלפה. כך למשל, במקום להעביר תשלום בעבור הלינה בחווה הטוסקנית, תוכלו להציע לבעליה שיעורי אנגלית, סיוע בעבודות הגינון או שיפוץ ותיקון של רהיטים. שבוע הברטר מאפשר WIN-WIN SITUATION בו המטיילים מצד אחד יכולים לצאת לחופשה בתקציב נמוך ובעלי מקומות האירוח מהצד השני יכולים ליהנות משירותים או מוצרים ללא עלות ואפילו ביקור במקומות אחרים. נדמה כי בעידן בו יזמות חברתית הופכת לדרך חיים, עקרון ההחלפה הזה מעניק ערך מוסף לקהילה, על ידי עידוד תיירות אלטרנטיבית, המבוססת על תקשורת חברתית מעצימה, כזו הפותחת אפשרויות רבות וחוויות אותנטיות בפני המטיילים ובעלי מקומות האירוח שאינן מבוססות על כסף. השילוב המתגלה כנוסחה מנצחת יהפוך השנה, בפעם הראשונה, לאירוע בינלאומי הפתוח להשתתפות גם מעבר לגבולות המגף ומעוניינים מכל העולם יכולים להצטרף למסחר. באתרsettimanadelbaratto.it תוכלו להירשם גם כבעלי מקום לינה וגם כמטיילים.ההרשמה לאתר פשוטה וחינמית, לאחריה תוכלו לבחור את הקטגוריה לסחר החליפין אותה תרצו להציע, כדוגמת שירותים, מזון ושתייה, מחשבים וכו', תתבקשו לתאר בקצרה את השירות או המוצר אותו אתם מציעים, בחרו העדפה למיקום, המחוז או האזור בו חשקה נפשכם לבקר וזהו. מברוק, הצטרפתם לשוק הווירטואלי! עם מקומות האירוח איתם תהיו מעוניינים להחליף ולהתארח, תוכלו ליצור קשר דרך האתר על מנת להגיע להסכמה ולתאם את הפרטים. כמובן שהמוצר או השרות אותו תציעו בתמורה חייב להיות שווי ערך ללינה במקום, וכאן כמובן נכנסים לפעולה כישורי המיקוח האישיים שלכם.


גם בעלת הצימרים רוצה חופשה!

מהדורת החדשות של ערוץ RAI פרסמה לקראת השבוע המתקרב נתונים לפיהם כ- 25% מבעלי האכסניות, נוהגים לבקש בתמורה ללינה חופשה במקום אחר, חילופי בתים, 19% מבקשים סיוע בעבודות ידיים שונות ו-15% מעוניינים בסיוע, הקמה או תחזוקה לאתר האינטרנט שלהם. רבים מעוניינים למצוא צלמים מקצועיים היכולים לצלם ולהפיק תמונות וסרטוני תדמית למקום, אולם, עם קצת דמיון ורצון טוב, נראה כי כל אחד יכול למצוא דבר מה להציע שהאחר יכול לרצות. יצירתיות היא שם המשחק כשזה נוגע לסחר החליפין השמיים הם הגבול, שיטוט באתר מעלה הצעות מגוונת וייחודיות מהתמחויות ועבודות יד שונות, דרך תוצרי חקלאות ייחודיים, תרגולי יוגה, פילאטיס או ריקוד, בקשות לתרגום טקסטים לשפות שונות, הדפסת חולצות עם לוגו ועוד אמצעים לקידום העסק ואפילו בקשות למעדנים גסטרונומיים מקומיים ממחוז בואם של המטיילים (אולי מישהו ירצה חומוס אסלי מארץ הקודש? לכו תדעו..). יש שמבקשים יעוץ ממעצבי פנים, חיות משק שונות, אנשי במה המסוגלים להקים מערכת הגברה לצורך קיום מופע ועוד שאר ירקות. אולגה בעלת B&B מרומא מספרת על חילוף מוצלח בשבוע החליפין הקודם בו, דרך האתר, היא מצאה אדם המתמחה בתיקון רהיטים, "היו לנו כמה כורסאות בעלות ערך סנטימנטלי רב, מצאנו בחור שמרפד רהיטים ובתמורה לאירוח הוא תיקן לנו אותן. זה הרגיש מאוד אינטימי ושמחתי שיש באפשרותי להציע לו לינה ואת השירות של האכסניה שלנו בתמורה".

השנה למשל, מציע B&B I tre arcangeli בוורונה חופשה קצרה בעיר בתמורה לפסל בעבודת יד של מלאך, משום שבביתם ישנו אוסף של פסלי מלאכים של אומנים מכל העולם. המודעה מופיעה בקטגוריית "אספנות" באתר.

כדאי לקחת בחשבון כי לא תמיד יהיה ניתן לבצע את החלפת הסחורות בתקופת שבוע הברטר וכמובן שאת מועד הביצוע יש לתאם בין הצדדים תוך כדי תהליך ההתקשרות. לעיתים התהליך לוקח זמן וכדאי לקחת את העניין בחשבון, אין ספק כי על מנת להוציא את המיטב מסחר החליפין דרושה גמישות ונכונות משני הצדדים - דבר המאפיין את רוח השבוע כולו. מצד יוזמי האירוע אין סינון של בקשות או הצעות באתר, על מנת לאפשר חופש מוחלט למשתתפים והזדמנויות מגוונות.

מתאים: אלה שאוהבים לנצל הזדמנויות שהיקום מעניק לנו לא מתאים: אימהות באירוע נדיר של חופשה נטולת ילדים

116 צפיות0 תגובות

עשוי לעניין אותך

נסי דנזין | חיה בין פירנצה לרומא

1

מתעניינים

עליך להתחבר על מנת לצפות בתוכן זה

ההרשמה לאתר בחינם.

התחברות | הרשמה
bottom of page